Alüminyum Vitrin Sistemleri

Alüminyum sistemler, farklı alüminyum profillerin kesilmesi ve işlenmesi ile bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır. Isı yalıtımlı ve yalıtımsız olarak üretilen alüminyum vitrin sistemleri maliyet anlamında fiyatları biraz yüksek olduğundan dolayı genelde evler dışında işyerlerinde tercih edilmektedir. Malzemelerin temizliği oldukça pratiktir. Bu sistemler içeriye doğru açılabilir yapıları ile iç kısımlardan rahatlıkla temizlenebilmektedir.

Üstten Askılı Vitrin Sistemi

Bu sistem üst taşıyıcı ile alüminyum raylar üzerinde askıda hareket etmektedir. Oldukça işlevsel olup çok da estetiktir. İstenmeyen görüntüyü ve alan kaybını ortadan kaldırmaktadır. Rüzgar, yağmur, çamur, toz, kir gibi olumsuz hava koşullarının etkilerinden koruma sağlamaktadır. Bu sistem istenildiği zaman tamamen açılabilmektedir. Yapıya estetik görünüm vermektedir. Üstten askılı vitrin sistemlerinde eşiğin olmaması kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Camlar istenilen yöne veya ortadan tekbir teker kullanılarak açılabilmektedir. Paneller sistem içerisinde tek tarafa ya da her iki tarafa toplanabilmektedir: Bu da müşterilerimize kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Günümüze gelene kadar vitrinlerde, kapı ve pencerelerde sıkça kullanılan ahşap ve plastik doğramalar, gelişen yapı teknolojisi ile birlikte yerini plastik ve alüminyum doğrama sistemlerine bırakmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte ahşabın ve plastiğin yeterli olmadığı hava koşullarına ve iklim durumlarına karşı alüminyum vitrin sistemleri yüksek özelliklere sahip sistemlerdir.

Teknik Özellikler

Sistemde yüksek güvenlikli cam kullanılmaktadır, alüminyum profil doğrama mevcuttur. Sistemin ısı yalıtımı yüzde 70’lere kadar çıkmaktadır. Bu vitrin sistemleri özel sistemler olup bu sistemlerde paslanmaz rulman kullanılmaktadır.